Vaikai

Dažnai sulaukiu klausimų, kodėl pasirinkau savo žiūrovais vaikus. Kuo jie man tokie ypatingi, ką aš juose matau, juk jie mažai ką suprantą ir t.t….

Man vaikai yra pats didžiausias atradimas, tai yra pati nuoširdžiausia publika, kuri niekada nemeluos. Vaikas tai tokia asmenybė kuri tyrinėja aplinką, mokosi jausti, reikšti mintis. Įdomiausia tai, kad kiekvieną kartą atvykus rodyti spektaklį, jie su didelėmis akimis, nedrąsiomis šypsenomis laukia pasirodymo, jie laukia teatro, laukia dėmesio. O tikrasis dėmesys prasideda tuomet, kai suskamba pirmieji muzikiniai akordai, tuomet vaikų akys ima degti susidomėjimu, ausys klauso kiekvieno garso ir kai jie išvysta aktorių įsikūnijusį į personažą, jų veiduose sužiba pačios plačiausios šypsenos. Man tai širdį glostantis momentas, kuomet tu matai, kad tu jiems esi tos dienos įvykis, apie kurį jie kalbės dar visą likusią dieną, pasakos mamai, tėčiui, broliui ar sesei,  pieš įvairiausius piešinius ir galvos pačiomis įdomiausiomis mintimis.

Kartais man atrodo, kad galėčiau net nerodyti spektaklio, o tiesiog ateiti ir kalbėti su jais, nes kiekvienas jų turi tiek daug istorijų, minčių, nuotykių, kuriais galėtumėme dalintis visą dieną kartu. Labiausiai vaikuose vertinu jų įžvalgas apie pasirodymus, kostiumus. Vaikai yra labai pastabūs, todėl net menkiausia klaida nelieka nepastebėta, todėl prieš rodant spektaklį turi begalę kartų pasitikrinti savo rekvizitą, kostiumą, pasikartoti dainelių žodžius, nes kitaip tavo pasirodymas tiesiog gali nebeturėti prasmės… O mano tikslas yra, kad kiekvienas vaikas pasirodymo metu taptų pilnavertis aktorius/režisierius, kuris lygiai kaip ir aš, pasitelkęs savo vaizduotę, galėtų kurti siužetą kartu su manimi, dainuoti daineles kaip ir aš ir keliauti ieškoti nuotykių ten, kur keliauju aš. Man svarbu, kad jie pajustų tą kūrybinį malonumą, kuomet kiekvienas yra svarbus ir, kad kiekvieno išsakytos mintys yra svarbios ir reikšmingos, kad kiekvieno pasiūlymas turėtų rezultatą. Vaikai man yra geriausi draugai kurie nemeluoja, kaip išmanydami paguodžia, paskatina, o svarbiausia – motyvuoja.

Agnė

www.gyviteatre.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s